690 310 485
8:00-16:00

Cheerleading

Sante FitZajęciaCheerleading

Cheerleading to zajęcia taneczne z pomponami dla dziewczynek w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jako pierwsi rozpoczęliśmy zajęcia Cheerleading’u w gminie Izabelin ponad 3 lata temu, nasze doświadczenie w prowadzeniu zajęć i dostarczaniu najwyższej jakości zabawy poprzez ciepłe i miłe a jednocześnie profesjonalne instruktorki, sprawiło że Cheerleading jest bardzo lubiany przez nasze pociechy.

Zajęcia są dostosowane zarówno do indywidualnych możliwości jak i całej grupy a najważniejszym celem jest wspaniała zabawa i rozwój poprzez ruch.

Co dają zajęcia Cheerleadingu ?

Komunikacja – Na zajęciach dzieci uczą się komunikacji zarówno z instruktorem, rozpoznawania figur i opracowywanych układów ze słuchu oraz komunikacji ze pozostałymi wykonawcami układu.

Praca w grupie – Cheerleading jest jednym ze sportów gdzie jakość wykonania i oceny zależy w bardzo dużym stopniu od pracy grupy jako całości. Dzieci uczą się jak razem pracować, dawać konstruktywne uwagi na temat swoich występów i wspólnie dopracowywać szczegóły układu.

Koordynacja ruchowa – Zarówno koordynacja indywidualna jak i koordynacja całej grupy jest ogromnym wyzwaniem w Cheerleadingu. To jest również sekret, który powoduje że występy są tak dobrze odbierane przez rodziców i innych obserwatorów opraw Cheerleaderek.

Pamięć – Uczestnicy zajęć pracują od samego początku poznając poszczególne figury w konkretnym kontekście, kluczowe jest więc dla nich zapamiętanie sekwencji wykonania figur aby mogły je wykonać w odpowiedniej kolejności w występie. Zdolność ta przekłada się bezpośrednio na lepszą pamięć w innych dziedzinach życia.

Pewność siebie – Niesamowicie ważnym aspektem u małych dzieci jest budowanie pewności siebie oraz wiary w swoje możliwości. Cheerleading jako forma zajęć wymaga od uczestników na pewnym etapie zrealizowania występu, który jest pewnego rodzaju sprawdzianem swoich możliwości przed przyjazną publiką (rodzice, pozostała część szkoły). Piękne stroje oraz dopracowane układy zawsze urzekają publiczność a po zakończeniu dzieci rozpiera duma oraz radość.

Proponujemy zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz w wieku szkolnym, o różnym stopniu zaawansowania. Grupy nie przekraczają 15 osób z uwagi na bezpieczeństwo naszych podopiecznych. Trenujemy cały rok i w trakcie w zależności od pewności siebie i możliwości dzieci uczestniczą w 1 lub 2 występach w szkole lub gminie.