690 310 485
8:00-16:00

Korzyści płynące dla dziecka z aktywności kobiety w czasie ciąży

Sante FitCiążaKorzyści płynące dla dziecka z aktywności kobiety w czasie ciąży
6 marca 2018 Posted by agaa In Ciąża , , No Comments

Jeszcze przed narodzinami możemy zadbać o nasze dziecko. Korzyści wynikające z aktywności fizycznej w ciąży dla przyszłych mam są ogromne. Najważniejszy jest POZYTYWNY ROZWÓJ TWOJEGO DZIECKA.

Jeśli jesteś przyszłą mamusią pamiętaj, że kiedy jesteś aktywna w czasie ciąży najbardziej korzysta przy tym Twoje maleństwo.

Pięć najważniejszych korzyści płynących dla dziecka z aktywności kobiety w czasie ciąży

1. Wpływa na inteligencję dziecka

Już w okresie prenatalnym możesz zadbać o pozytywny rozwój umysłowy dziecka. Są badania, które potwierdzają, że dzieci Mam ćwiczących w ciąży mają wyższy iloraz inteligencji.  Mózg dzidziusia jest wzmocniony. Podczas ćwiczeń wydzielają się substancje chemiczne, które poprzez płynącą krew do dziecka, stymulują pracę jego mózgu.

2. Dzidziuś będzie lepiej dotleniony

Poprzez wykonywanie ćwiczeń Twój dzidziuś będzie lepiej dotleniony. Należy jednak pamiętać, aby nie ćwiczyć za intensywnie. Gdy jesteś zmęczona w czasie wysiłku fizycznego, odbierasz tlen swojemu dziecku i może dojść do niedotlenienia płodu. Najlepsze jest świeże powietrze, więc jeśli masz taką okazję, ćwicz lub spaceruj w lesie.

3. Dziecko nie będzie otyłe w przyszłościĆwicząc w czasie ciąży masz realny wpływ na to, że dziecko będzie miało mniej tkanki tłuszczowej w przyszłości. Ogromne znaczenie ma również to, co mama spożywa. Mały człowiek w brzuszku mamy przyzwyczaja się do jedzenia jakie spożywa rodzic i wytwarza własne upodobania smakowe. Polska jest krajem przodującym w Europie pod względem ilości otyłych dzieci w wieku przedszkolnym.

4. Wpływ na rozwój psychomotoryczny maluszka

Wykonując regularnie proste ćwiczenia, zwiększasz rozwój psychomotoryczny Twojego dziecka. Co to znaczy? Rozwój psychomotoryczny dziecka oznacza tempo, w jakim dochodzi do kształtowania się jego umiejętności psychicznych oraz fizycznych. Nieharmonijny rozwój w tym zakresie może przyczyniać się do trudności w nauce. Poród to wysiłek nie tylko dla matki, ale również i dziecka. Dla naszego maluszka oznacza to łatwiejsze jego przejście.

5. Większa więź z dzieckiem

Podczas niektórych ćwiczeń, bardzo dobrze czujesz swoje dziecko. Wykonuje się również ćwiczenia, które mają na celu przytulanie i kołysanie swojego maleństwa w brzuszku. Twoja więź z maluszkiem wzmacnia się i stajecie się sobie bliscy.

Joanna Zielińska

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.