690 310 485
8:00-16:00

Czy chcesz mieć mądre Dziecko? 

Sante FitdzieckoCzy chcesz mieć mądre Dziecko? 
15 sierpnia 2017 Posted by Santé Fit In dziecko , , , ,

Wczesne dzieciństwo to idealny czas dla wszechstronnego rozwoju twojego dziecka.  Właśnie w pierwszych trzech latach zaczyna kształtować się jego myślenie. Idealne  środowisko do rozwoju powinno być kreatywne i twórcze w atmosferze ciepła i wiary w możliwość osiągnięcia sukcesu. Nie raz słyszymy jak dorośli zwracają się do dzieci ciagle powtarzając te same słowa

NIE RUSZAJ !  UWAŻAJ ! NIE WOLNO!.

Takie przekazy chodź wynikają z troski o dziecko ale smutną prawdą jest, że ograniczają jego wyobraźnie i chęć poznania świata.

Chińskie przysłowie głosi : Powiedz mi a zapomnę. Pokaż a zapamiętam. Zainteresuj – wówczas zrozumiem.  Dzieci potrzebują dotknąć, zobaczyć, posmakować, aby moc poznawać i odkrywać świat. Potrzebują do tego wiary że same potrafią sobie poradzić. Najlepiej widać to podczas zabawy , kiedy dzieci uczą się odwagi i kreatywnego myślenia.  I nie wystarczy tutaj zabawa w piaskownicy i grzebanie  patykiem w ziemi.  Chodź dzieci to bardzo lubią i tez nie można całkowicie im tego odbierać.

Ważne żeby zabawy były przemyślane, rozwijające i dobrane do możliwości dziecka. Poprzez odpowiednia stymulację już od narodzin możemy dać naszym dzieciom szanse na szybszy rozwój.  W dniu narodzin liczna komórek mózgowych jest bardzo duża a połączenia wytwarzane między tymi komórkami (neuronami) decydują o inteligencji i zdolności myślenia.  Połączenia nerwowe tworzą się poprzez doświadczenia i myśli. Stymulujące środowisko rozwija basze pociechy właśnie w tym wczesnym okresie ich życia.  Do piątego roku życia aż 50 procent wszystkich komórek ulega rozwinięciu. To dlatego małe dzieci są w stanie bardzo dużo zapamiętać.

Dlatego jest to idealny czas na  naukę języków, matematyki i szybkiego czytania. Dzieci uczą się przez zabawę i nie odbierają tego jako przymus czy obowiązek. Z natury są one bardzo ciekawe i nauka nowych rzeczy przychodzi im bardzo lekko i bezstresowo. Oczywiście nigdy nie wymuszamy na dziecku nauki na siłę i najlepiej skończyć zabawę zanim samo zdąży się nią znudzić.  Nie jest to łatwa praca i wymaga od rodziców i opiekunów dużo cierpliwości, kreatywności i systematyczności. Najważniejsze jest zapewnienie dziecku bezpieczeństwa i miłości aby mogło się rozwijać prawidłowo.